Salatalarınızı çeşitlendirecek size faydalı olacak 7 öneri!

POSTED BY Çağatay DEMİR | Nis, 25, 2017 |

Tatlı Biber

İçeriğindeki dihydrokapsiate sayesinde metabolizmanızı hızlandıracak, salatanızın C vitamini içeriğini güçlendirecektir.

Yumurta

Sarısında bulunan kolin sayesinde yağ yakımına faydalıdır. Açlık hormonu olan leptin hormonun baskılanmasına sebep olur böylece uzun süre tok hissedersiniz.

Çekirdekli meyveler

Yapılan araştırmalara göre polifenollerden zengin çilek, yaban mersini gibi meyveleri tüketmek yağ hücrelerinin oluşumunu %73 oranında azaltmaktadır. Lif ve su acısından da zengin olan bu meyveler aynı zamanda sizi tok da hissettirecektir.

Şeftali

Yaz meyvelerinin vazgeçilmezi olan seftalinin içerdiği polifenoller sayesinde yüksek kolesterol, diyabet, inflamasyon ve obezite üzerine etkisi olduğu düşünülmektedir.

Kurubaklagiller

Kanser, diyabet kardiyovasküler hastalık gibi kronik hastalık riskini azaltır. Yapılan araştırmaya göre 160 gr yakın kurubaklagil tüketiminin %31 daha tok tuttuğu bulunmuştur.

Soğan

İçeriğindeki quersetin adlı flavanoid sayesinde kan akışını hızlandırır ve egzersiz sırasındaki enerji harcanışını arttırır.

Ton balığı

Omega 3 içeriği, protein içeriği ve besinsel zenginliği sebebiyle özellikle bel çevresindeki yağların oluşumunu engeller. Uzun süre tok tutar.

TAGS :